POZVÁNKA │ Bratislavčania môžu prísť diskutovať o tom, ako si predstavujú život o 10 rokov. Diskusie moderujú Ján Gordulič a Kristína Tormová

Bratislava, 9. novembra 2021 – Jednou z priorít Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB) a hlavného mesta je, aby strategický dokument Bratislava 2030 vznikal v spolupráci s Bratislavčankami a Bratislavčanmi. Aj preto počas novembra MIB pozýva verejnosť na stretnutia, ktoré sa budú konať v šiestich mestských častiach. Obyvatelia majú možnosť prísť diskutovať s odborníkmi o tom, čo by sa mohlo v hlavnom meste zmeniť, aby sa im o 10 rokov žilo lepšie. Živé diskusie spojené so zábavno-náučným kvízom budú moderovať Ján Gordulič a Kristína Tormová. Offline podujatia sú určené len pre očkovaných a s potrebnou rezerváciou miesta vopred.  

 

Kadiaľ by mali viesť cyklotrasy, aby ľudia vymenili auto za bicykel? Aké športoviská by sa mohli v meste budovať? Dá sa zmeniť komunikácia s úradmi? A ako by mala vyzerať Bratislava o 10 rokov? Obyvatelia Bratislavy sa môžu pýtať tieto a ďalšie otázky na kvízovo-diskusných stretnutiach s názvom QUIZ talk, ktorých cieľom je získať zaujímavé podnety od ľudí, ktoré sa následne zapracujú do programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja Bratislava 2030.  

Dokopy šesť kvízovo-diskusných stretnutí sa uskutoční medzi 11. – 29. novembrom 2021 v Rači, Novom meste, Petržalke, Ružinove, Podunajských Biskupiciach a Dúbravke. Každé podujatie bude zamerané na dve oblasti z programu Bratislava 2030. Diskusie sa začnú o 19:00 a potrvajú 90 minút. Hostí večerom prevedie moderátor, zabávač a kvízmajster Ján Gordulič a modetároka Kristína Tormová. Okrem nich sa diskusií zúčastnia aj odborníci, ktorí plán pripravujú a majú o danej téme najväčšie znalosti.  

 „Cieľom diskusií je zrozumiteľnou, zábavnou a interaktívnou formou vysvetliť ľuďom, prečo je plán Bratislava 2030 dôležitý. Zároveň je to príležitosť stretnúť sa s ľuďmi z rôznych mestských častí a vypočuť si ich nápady, ako zlepšiť život v Bratislave. Z prieskumu Median, ktorý sme si dali pripraviť, nám vyšlo, že 8 z 10 respondentov si vie predstaviť svoj život v Bratislave v roku 2030. Aj preto máme veľkú motiváciu urobiť najlepší možný plán, aký doteraz Bratislava mala,“ povedal Ján Mazúr, riaditeľ Metropolitného inštitútu Bratislavy.  

 

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sa ľudia môžu zúčastniť diskusií buď fyzicky na mieste konania, alebo cez livestream na facebooku. Offline podujatia budú len pre očkovaných a s potrebnou rezerváciou miesta vopred. Každé jedno stretnutie má na facebooku vytvorenú udalosť, prostredníctvom ktorej sa dajú rezervovať miesta. Diskusie sú bezplatné.  

 

Harmonogram jednotlivých QUIZ talkov v mestských častiach: 

 11.11. – o 19:00h,  Nemecký Kultúrny dom Rača 

Témy: Životné prostredie a technická infraštruktúra 

 
16.11. – o 19:00h,  Stredisko Kultúry Nové mesto, 

Témy: Územný a ekonomický rozvoj 

UPDATE: Nasledujúce podujatia sú presunuté kvôli pandemickej situácii na jar 2022. O presnom termíne vás budeme informovať

18.11. – o 19:00h,  Zrkadlový háj Petržalka, 

Témy: Mobilita a Šport 

 
23.11. – o 19:00h,  Spoločenský dom Ružinov Nivy, 

Témy: Kultúra a cestovný ruch 

 
25.11. – o 19:00h,  Dom Kultúry Vetvár, Podunajské Biskupice 

Témy: Sociálne veci a vzdelávanie 

 
29.11. – o 19:00h,  Dom Kultúry Dúbravka, 

Témy: Rozvoj inštitúcií a digitalizácia 

Ďalšie články